#MEMEnginy16

 

Track No Code & Entrepreneurship (Sala de Graus)

09.00 a 09.30 h. Open Ceremony

09.30 a 10.30 h. STP GROUP: Tendències del mercat tecnològic.
Tenir una vissió clara de l'evolució del mercat tecnològic és una de les eines més útils per a plantejar-te el teu futur laboral.
A través del cas STP Group, t'explicarem com s'adapta i innova una mitjana empresa a un ecosistema canviant.

10.30 a 11.30 h. COETC. Trajectòria professional de l’Enginyer de Telecomunicació: 3 casos pràctics.
Tres enginyers de Telecomunicació plantegen la seva vida professionals dins del sector
de les telecomunicacions, tot exposant les seves trajectòries i la realitat d’aquest món laboral.

11.30 a 12.00 h. Coffee-Break.

12.00 a 13.00 h. DELOITTE: Atreveix-te a viure l’experiència Deloitte.
El dia a dia en una de les empreses referents del sector, explicat de la mà de dos consultors de la línia de
Public Sector us farà plantejar el vostre futur i fer-vos la pregunta… M’atreveixo a viure aquesta Big Experience?

14.00 a 15.00 h. Lunch.
 

13.00 a 14.00 h. TREBALL CAMPUS: Benvinguts al Joc!
La vida laboral que us espera és un joc emocionant. Però... oi que no jugaríeu a un joc sense saber-ne les regles?
Sala López, professor de màrqueting, innovació i creativitat, escriptor, conferenciant i músic.
 

15.00 a 17.00 h. Final Concurs #StartupLabUAB
Presentació dels projectes del concurs #StartupLabUAB. Xerrada de benvinguda a càrrec de Xavier Verdaguer, serial entrepreneur from
Barcelona based in Silicon Valley. Founder of TMT Factory, Innovalley & Imagine Creativity Center. Investor atLanta Digital Ventures.

Track Smart Cities Applications Environment (Q1/1011)

09.30 a 10.30 h. KUKA ROBOTS. Presente y futuro de la robótica en cooperación con el ser humano.
Presente y futuro de la robótica en cooperación con el ser humano. La posibilidad de trabajar conjuntamente el Hombre y el Robot,
en áreas de trajo comunes, sin los dispositivos habituales de protección, abre nuevas posibilidades y conceptos en la Industria y Producción.

10.30 a 11.30 h. DELOITTE. Un mundo de ciberseguridad con Deloitte y CyberSOC.
Desarrollando negocios desde Mobility. El proceso de desarrollo y las posibilidades de productividad con
independencia de dónde se encuentre o a qué dispositivo tenga acceso en ese momento aplicadas a negocio.

11.30 a 12.00 h. Coffee-Break.
Workshops ++ (Laboratori Integrat 1 i 2)

14.00 a 15.00 h. Lunch.

16.00 a 17.00 h. GEI 3r curs: Quina menció trio?

Workshops ++ (Laboratori Integrat 1 i 2)

09.30 a 11.30 h. SCYTL: How Scytl Innovates Democracy:
Technical Implementation and Cryptographic voting protocols
Descubrir como funcionan las aplicaciones a nivel de seguridad (Criptoseguridad) de Scytl y explorar como puede encajar dentro de una
aplicación de voto electrónico. Se podrá ver como se configura todo el proceso y los asistentes podran hacer una prueba real de como se vota.

11.30 a 12.00 h. Coffee-Break.

12.00 a 13.00 h. NETBEAST: Creando apps de IoT en Node.js

Track Global Solutions for Future Cities (Q1/1003)

09.30 a 10.30 h. DELOITTE: Consultoría de Riesgo.
Los profesionales de Riesgos Tecnológicos ayudan a las organizaciones a tomar decisiones de manera informada e inteligente para obtener el máximo retorno de las oportunidades que se presentan. Esto incluye prevenir y tratar los riesgos en procesos de tecnología y operaciones.

10.30 a 11.30 h. CORITEL: Desarrollando negocios desde Mobility.
Desarrollando negocios desde Mobility. El proceso de desarrollo y las posibilidades de productividad con independencia de dónde se encuentre o a qué dispositivo tenga acceso en ese momento aplicadas a negocio.

11.30 a 12.00 h. Coffee-Break.

12.00 a 13.00 h. WORLDLINE: La experiència WORLDLINE.
Descubre las novedades que se presentan desde WORLDLINE, líder europeo en servicios transaccionales de negocio y de medios de pago.
Track Innovation & New Tendencies (Q1/1007)

14.00 a 15.00 h. Lunch.

13.00 a 14.00 h. GEST: Optatives + TFG + Pràctiques Externes.
Els responsables del Grau en Enginyeria en Sistemes de Telecomunicació i Electrònica explicaran en què consisteixen les assignatures optatives. També el Treball de Final de Grau i les Pràctiques Externes.

16.00 a 17.00 h. Fira de Màsters i Postgraus

Track Innovation & New Tendencies (Q1/1007)

09.30 a 10.30 h. MANGO: Qué y cómo lo hacemos en un ecommerce de referencia
La tecnología y la metodología en las áreas IT de los grandes retailers, el boom de los ecommerce y del mercado online no es posible sin la utilización de las últimas tecnologías y las últimas metodologías.

10.30 a 11.30 h. EVERIS: SMARTrivial con Everis
Consultors de l'Àrea de SMART faran una presentació que han batejat com a "SMARTrivial con Everis. Conferència amb turning point molt dinàmica.

11.30 a 12.00 h. Coffee-Break.

12.00 a 13.00 h. SOLVAY: Manufacturing Excellence.
La estadística como punto de apoyo en la innovación y la industria
La estadística como punto de apoyo en la innovación y la industria. La estadística transforma las "sensaciones" en "hechos demostrables".
Por este motivo, su manejo resulta esencial a la hora de justificar un nuevo proyecto de investigación o de asegurar una mejora o deficiencia en cualquier proceso.

14.00 a 15.00 h. Lunch.

15.15 a 16.00 h. GEI 4t curs: Optatives, Pràctiques Externes i el TFG
Jordi Pons, Coordinador del Grau en Enginyeria Informàtica explicarà en què consisteixen les assignatures optatives. També el Treball de Final de Grau i les Pràctiques Externes.

16.00 a 17.00 h. GEI El pas a 2n curs: coses a tenir en compte.
Jordi Pons explicarà el El pas a 2n curs: coses a tenir en compte del Grau en Enginyeria Informàtica de l'Escola d'Enginyeria de la UAB.

 

 

Data: 

dijous, 28 abril, 2016 - 09:00 a 17:00
 

Membres de:

Col·labora:

 

CDMON

Projects CRM Documents